Vítáme Vás na stránkách naší školy

Škola se nachází v malebném posázavském městě Ledeč nad Sázavou a je rozložena do tří budov. Gymnázium se nachází na Husově náměstí, střední odborná a vyšší odborná škola v Koželské ulici s areálem školních dílen v Poštovní ulici. Ve škole  se vzdělává kolem 400 studentů v denních, dálkových a kombinovaných formách od všeobecného vzdělávání na osmiletém nebo čtyřletém gymnáziu až po střední i vyšší odborné vzdělávání zaměřené na strojírenství, informační technologie a ekonomiku. Škola je také centrem celoživotního vzdělávání, poskytuje nejrůznější rekvalifikační kurzy, školení, semináře a další aktivity v oblasti doplňkových činností.

Novinky v nabídce oborů

Od školního roku 2017-2018 mají možnost žáci studijního maturitního oboru Mechanik seřizovač získat po třetím ročníku studia i výuční list Obráběč kovů. Od školního roku 2018-2019 nabízíme nově tříleté učební obory s výučním listem Informatika ve skladování a Obráběč kovů.

Matyáš Kozák reprezentoval výběrový tým Vysočiny ve florbale

Ve dnech 12. – 13. ledna 2019 se v Mladé Boleslavi uskutečnil turnaj regionálních výběrů florbalistů do 17 let. Tomuto turnaji předcházely čtvrtfinálové zápasy ...
Více

Maturitní ples SOŠ

Žáci SOŠ Ledeč nad Sázavou zvou všechny na TEN MATURITNÍ PLES (39.), který se bude konat 1.února 2019 v Ledečské Sokolovně od 19.00 hodin.
Více

POZDRAV Z HOR

Žáci sekundy a kvinty posílají pozdrav z hor z Harrachova. 
Více

Arnošt Petráček na ledečském gymnáziu

Mezi studenty ledečského gymnázia zavítal 7. ledna 2019 Arnošt Petráček, držitel zlaté medaile na mistrovství světa handicapovaných plavců v Mexiku 2017 a držitel zlaté medaile na paralympiádě v Rio de Janeiro 2016.
Více
rss