Poslední události

1. ročníky na Stvořidlech

21. a 22. 6 2017 se třídy 1. I, 1. ST a 1. MS vydaly na výlet na Stvořidla. Užili jsme si to, i počasí nám přálo.

Závěrečné zkoušky

Ve čtvrtek 15. června 2017 se konaly na střední odborné škole ústní závěrečné zkoušky v učebním oboru Strojní mechanik třídy 3.SM a oboru Nástrojař třídy 3.NS. Po tříletém studiu žáci přistoupili k závěrečné zkoušce, ...

Absolutorium na VOŠ

1. června 2017 zakončili studenti Vyšší odborné školy v Ledči nad Sázavou své studium absolutoriem.

Kurz Programování CNC strojů

V sobotu 17. června 2017 skončil kurz pro dospělé Programování CNC strojů, ve kterém měli účastníci možnost naučit se základy programování v řídicím systému Heidenhain iTNC 530.

Výlet do Zbraslavic

Konec školního roku jsme zakončili výletem do Zbraslavic, kde jsme strávili 3 dny plné zábavy. Odjeli jsme v pondělí 5. června a návrat byl naplánován na středu 7. června.

Atletický pohár škol
Ve Zruči nad Sázavou se 6. června uskutečnil Atletický pohár škol.
Gratulujeme k vítězství
Není snad oboru nebo předmětu, ve kterém by se naši studenti nedokázali prosadit! Pozadu nezůstává ani výtvarná výchova. Tentokrát to byla Karolína Kobrová ze sexty, která úspěšně reprezentovala naši školu. Blahopřejeme!
První pomoc do škol
Na konci měsíce května měli terciáni ledečského gymnázia jedinečnou šanci dovědět se o zásadách první pomoci a v praxi si je vyzkoušet.  Na dvou setkáních spolupracovali se zástupci Červeného kříže a Záchranné služby Ledeč n. S.
Technické fórum

Třetí ročník konference Technické fórum 2017 pořádal Kraj Vysočina v pátek 2. června. Konference se účastnili zástupci středních odborných škol, firem, ministerstev, hospodářské, agrární komory a hosté z Nitranského kraje.


Exkurze Gask (Galerie Středočeského kraje) Kutná Hora
Žáci gymnázia navštívili GASK v Kutné Hoře a výbornou exkurzí navázali na svoje hodiny výtvarné výchovy.
Už známe nového krále a královnu

V pátek skončila volba krále a královny Majálesu 2017. V letošním roce jsme navázali na loňskou tradici a druhý ročník Majálesu jsme uspořádali 26. května 2017. Celý večer ...

Soutěžili, vyhráli a Vysočina jim gratuluje!

Žáci třetího ročníku oboru Strojní mechanik Petr Kroupa a Martin Havelka byli společně s dalšími úspěšnými žáky středních škol Kraje Vysočina přijati radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Ing. Janou Fialovou.

Blahopřejeme ke krásnému úspěchu!
Máte rádi přírodu? Marcela Majerová určitě ano, protože uspěla ve stejnojmenné soutěži.
Ústní maturity 2017 na gymnáziu
Na gymnáziu proběhly ústní maturity. Přejeme všem maturantům HODNĚ ŠTĚSTÍ v jejich dalším studiu!
Hodina s rodilým mluvčím

Dvě hodiny francouzštiny oživil Clément z města Toulouse, který pracuje jako dobrovolník v kounickém táboře Garnataurus.


Maturity 2017 na SOŠ

Na střední odborné škole začaly maturitní zkoušky.

Konference ve firmě CISCO

Dne 4. 5. 2017 se studentky 3. ročníku střední odborné školy, obor informatika, zúčastnily projektu Girls in ICT Day pořádaného mezinárodní společností Cisco Systems, Inc. v Praze.

Mezinárodní soutěž ve svařování

Mezinárodní a národní soutěž žáků středních odborných škol ve svařování Zlatý pohár Linde 2017 proběhla 25. a 26. dubna 2017 ve Frýdku-Místku. Mladí svářeči z České republiky, Slovenska, Ukrajiny a Německa změřili své dovednosti ...

Mladý tvorca 2017 v Nitře

Po roce jsme se opět zúčastnili přehlídky středních odborných škol z celého Slovenska Mladý tvorca 2017 v Nitře, která je součástí Veletrhu práce JOB-EXPO 2017. Cílem výstavy je podpořit středoškolské odborné vzdělávání, ...


Grandfinále Prezentiáda

Nedávno jste si mohli přečíst na těchto stránkách o úspěchu našich studentek na krajském kole Prezentiády. A jak dopadly v celostátním česko-slovenském kole?

Vítězka krajského kola Matematické olympiády je z ledečského gymnázia
Vítězka krajského kola Matematické olympiády pro deváté ročníky je z ledečského gymnázia!!!
I my jsme se přidali
I my jsme se přidali k akci "Čistá Vysočina". Uklidili jsme příkopy podle silnice do Hněvkovic.
Blokus-trigon a Ubongo
Nejen učením živ je člověk, ale také hrami a zábavami, které podporují myšlení. Proto jsme letošní jaro využili k soutěžím ve společenských hrách. BLOKUS i UBONGO zaujaly několik desítek studentů naší školy.
Dějepisná olympiáda

Náš tříčlenný tým reprezentoval v krajském kole Dějepisné olympiády, tentokrát zaměřené na historické období 1948 - 1967.


Další úspěch v soutěži - Office Arena 2017

Také letos se žáci 2. a 3. ročníku SOŠ zúčastnili soutěže Office Arena 2017, ve které předvedli své vysoké odborné dovednosti.


Setkání s europoslancem Mgr. Tomášem Zdechovským

Zástupkyně naší školy se zúčastnila setkání s europoslancem Mgr. Tomášem Zdechovským, které pořádala Okresní hospodářská komora v Havlíčkově Brodě ...


Prezentiáda - krajské kolo
Krajské kolo Prezentiády proběhlo v pondělí 10. dubna v Havlíčkově Brodě. Naše škola měla v kategorii ZŠ hned čtyři želízka v ohni.
Kurz Programování CNC strojů zahájen

Kurz pro dospělé Programování CNC strojů byl zahájen v sobotu 8. 4. 2017. Účastníci kurzu mají možnost naučit se základy programování v řídicím systému Heidenhain iTNC 530.


Srdíčkový den
Středa 22. března byla v Ledči n. S. ve znamení charitativní akce Život dětem. Skupiny studentů gymnázia nabízely ledečským magnetky a propisky. Podařilo se vybrat vysokou částku - 21 785 Kč.
Předkolo Baťovy manažerské olympiády

Dne 3. 4. 2017 proběhlo na naší škole předkolo Baťovy manažerské olympiády, která je organizována výhradně pro studenty 3. ročníků středních škol s ekonomickým zaměřením ...

Úspěšná francouzština
Kolik řečí znáš... Kdo by neznal tohle přísloví. Na gymnáziu platí čtyřnásobně. Vedle angličtiny, němčiny a ruštiny totiž sbírá vavříny i francouzština, a tak dokazuje, že nechce být jen "popelkou" mezi jazyky.
Prezentiáda

Březen by se dal nazvat v naší škole měsícem soutěží. Jednou z nich i bylo školní kolo Prezentiády.

Marie Terezie - výtvarná soutěž
Žáci našeho gymnázia se zúčastnili výtvarné soutěže "Za časů Marie Terezie". 
Poznej Vysočinu
Káťa Hönigerová a Vojta Prchal Nás reprezentovali ve finále znalostní soutěže "POZNEJ VYSOČINU".
S Vysočinou do Evropy
Do finále již tradiční soutěže se dostaly také dvě studentky našeho gymnázia - Barbora Fantová a Monika Ryšavá.
Účast na 23. mezinárodním veletrhu fiktivních firem

Ve dnech 22. - 24. 3. 2017 jsme se zúčastnili veletrhu fiktivních firem v Praze. Přípravy byly dlouhodobé, snažili jsme se nic neponechat náhodě a intenzivně jsme pracovali na veškerých potřebných materiálech. Nastal očekávaný den D. 


„ŘEMESLO VYSOČINY“, krajské kolo KOVO JUNIOR 2017

Ve čtvrtek 2. března a v pátek 3. března se naši žáci učebního oboru strojní mechanik Petr Kroupa a Jakub Wurm zúčastnili krajského kola KOVO JUNIOR 2017 v Chotěboři.


Úspěch našich ruštinářek
Ve středu 1. 3. 2017 se studentky našeho gymnázia zúčastnily krajského kola Konverzační soutěže v RJ.
37. maturitní ples Střední odborné školy v Ledči nad Sázavou

Maturitní třídy 4I a 4ST oslavily svůj velký den v pátek 3. února 2017 se v sále ledečské Sokolovny. Ples se konal od 19. hodin a končil v brzkých ranních hodinách dne následujícího.

Enersol 2017
Studentky TEREZA BELADOVÁ a NATÁLIE MEDOVÁ skončily ve své kategorii soutěže ENERSOL 2017 na 3. místě. Blahopřejeme!
65. MATURITNÍ PLES GYMNÁZIA

Několikaměsíční přípravy se vyplatily a další ples našeho gymnázia je už minulostí. A jak vypadal ples očima těch, kteří měli velký podíl na jeho přípravě, tedy studentů předmaturitních ročníků?


Olympiáda v anglickém jazyce

Jako každým rokem, i letos je únor obdobím různých soutěží. Do okresního kola olympiády v anglickém jazyce vyrážejí čtyři naši zástupci. Držíme jim palce!


National Literary Award

Na podzim se dvě naše studentky zúčastnily literární soutěže v anglickém jazyce. Uveřejňujeme jejich povídky.


Pavel Hrabě - vystoupení

Více než stovka studentů nižšího gymnázia se mohla zaposlouchat do nezvyklých zvuků.

Výtvarná soutěž

Naši žáci se zúčastnili výtvarné soutěže PŘÍRODA KOLEM NÁS.

Některé jejich práce uveřejňujeme.

Vítězství ledečské střední školy v Kraji Vysočina

Gymnázium a střední odborná škola v Ledči nad Sázavou se zapojila na podzim roku 2016 do krajské soutěže Kraje pro bezpečný internet. Jaké nástrahy čekají na studenty na internetu? Jak se na internetu chovat a čeho se vyvarovat?

Lyžování nás baví!

Skvělý týden na horách zažila třída sekunda. Svůj lyžařský kurz absolvovali v Prkenném Dole, kam naše škola jezdí už 14 let. V pondělí už se všichni vrátili do školních lavic...


65. STUDENTSKÝ MATURITNÍ PLES

Studenti Gymnázia Ledeč nad Sázavou Vás srdečně zvou na již 65. STUDENTSKÝ MATURITNÍ PLES. Proběhne v sobotu 11. února od 19 hodin v KD Ostrov v Havl. Brodě.


Florbal Challenge
Tým florbalistů věkové kategorie do 17 let obsadil v krajském finále v Jihlavě 2. místo.
Pozdrav z Prkenného dolu
Sekundáni se svými vyučujícími nás zdraví z lyžařského kurzu.
Týden v Harrachově
Druhý lednový týden zdárně proběhl lyžařský kurz kvinty a 1. ročníků. Malé ohlédnutí za touto akcí.
Pozdrav z Harrachova

Tento týden tráví skupina asi 30 žáků a učitelů naší školy na lyžařském kurzu v Harrachově. Počasí nám zatím přeje a podmínky jsou tady velmi dobré. Zdravíme všechny v Ledči.


AKTUALIZOVÁNO


Expozice ČNB
Studenti tříd 6.S, 2.B a 3.I se vydali na exkurzi do České národní banky v Praze.
Kovo Junior

V listopadu a v prosinci 2016 se konalo školní kolo KOVO JUNIOR v oboru strojní mechanik ...

Vánoční tradice na SOŠ a VOŠ

Poslední školní den v roce 2016 byl tradičně na SOŠ a VOŠ věnován vánočním tradicím. Letos poprvé jsme tyto aktivity pojali trochu odlišně oproti minulým letům. Žáci SOŠ a studenti VOŠ ...


Ekonomická a strojírenská olympiáda

V letošním školním roce jsme v předvánočním čase poprvé připravili pro žáky maturitních oborů Ekonomickou a strojírenskou olympiádu. Pro nás vyučující i pro žáky ...

Best in English
Studenti Gymnázia i SOŠ se zapojili do celoevropské on-line soutěže BEST IN ENGLISH neboli Angličtinář roku. Mezi 15 tisíci soutěžícími se naši neztratili.
Vánoční besídka Gymnázia
Poslední školní den kalendářního roku 2016 proběhla jako každý rok besídka, kterou připravují maturitní ročníky.
Vánoční turnaj Gymnázia

Jako každý rok i letos proběhl tradiční Vánoční turnaj Gymnázia ve volejbale, florbale a přehazované.Filmové představení v Jihlavě
Předvánoční týden zahájili studenti nižšího gymnázia filmovým představením v anglickém jazyce. Celkem 88 jich vyrazilo do CINE STAR do Jihlavy.
Party se Zdravou 5
Žáci nižšího gymnázia měli možnost poznat zásady správné výživy, a to zábavným a efektivním způsobem. Opravdu si to užili! 
Anglický jazyk - mezinárodní jazykové zkoušky

Ohlížíme se za uplynulým rokem v anglickém jazyce. Stejně jako v minulých letech bylo několik studentů úspěšných u mezinárodních jazykových zkoušek. Počet zájemců byl letos rekordní. Další výsledky budou známé v lednu.

Vánoční sportovní turnaj na SOŠ a VOŠ

Jako již tradičně, proběhl v úterý 20. 12. vánoční sportovní turnaj, kterého se zúčastnili studenti SOŠ a VOŠ. Čekalo nás velmi nabité dopoledne. Dívky soutěžili v přehazované, chlapci ve florbale a fotbale.

Exkurze do Poslanecké sněmovny ČR

V úterý 13. 12. 2016 žáci 3. a 4. ročníků SOŠ a studenti 1. a 2. ročníků VOŠ vyrazili do Prahy, kde měli domluvenou prohlídku Poslanecké sněmovny ČR.


Veletrh fiktivních firem

Dne 25. - 26. listopadu 2016 proběhl školní veletrh fiktivních firem. Své výrobky a služby nabízely dvě fiktivní firmy. 

Poznávací zájezd do Vídně

V prosinci proběhl již tradiční poznávací adventní zájezd pro žáky naší školy.

Postup našich týmů

Týmy florbalistů a futsalistů postoupily do dalšího kola svých soutěží.

Čertovská nadílka

Den před svátkem sv. Mikuláše, tedy v pondělí 5. prosince, jako už tradičně navštívil celé nižší gymnázium Mikuláš za doprovodu andělů a čertů.


Kam na střední školu v Kraji Vysočina

Naše střední škola se představuje na přehlídce Kam na střední školu v Kraji Vysočina, jejímž cílem je ukázat žákům základních škol a jejich rodičům co nejucelenější nabídku krajem zřizovaných gymnázií, středních škol a učilišť.

Divadelní představení Don Juan

Ve čtvrtek 24. 11. 2016 se početná skupina žáků SOŠ, doplněná 6 studentkami z gymnázia, vydala autobusem do Prahy. 

Naše škola znovu zvolena Střední roku

Na začátku letošního roku proběhlo hlasování žáků a absolventů, kteří hodnotili kvalitu své střední školy ...


Bavíme se za školou
Na závěr školního roku proběhla na Gymnáziu, SOŠ a VOŠ akce, která si studenty opravdu získala. Hlavní iniciátorkou akce byla RNDr. Yvetta Bartáková a pomáhalo několik studentů vyšších ročníků.
Futsal 2016

Turnaj ve futsalu na závěr školního roku.

Anglický jazyk - předávání odměn

Ve středu 22. června proběhlo předávání odměn úspěšným studentům anglického jazyka - vítězům olympiády a úspěšným účastníkům překladatelské soutěže.

Sportovní den Bohdaneč

Studenti nižšího gymnázia změřili své síly v přehazované a ve fotbale a jako bonus si mohli vychutnat svět z výšky. Mnozí z nich prošli totiž i lanovým centrem.

Sportovně turistický kurz Zbraslavice

Od pondělí 20. 6. do pátku 24. 6. proběhl ve Zbraslavicích sportovně turistický kurz tříd septima a 3.B.

Závěrečné zkoušky – strojní mechanik

Po tříletém studiu k závěrečné zkoušce, která se skládala z písemné zkoušky, praktické zkoušky z odborného výcviku a ústní zkoušky, přistoupilo 10 žáků učebního oboru strojní mechanik. U závěrečných zkoušek byli všichni žáci připraveni ...

Úspěch v literární soutěži

Blahopřejeme naší žákyni Martině Vomelové k získání krásného pátého místa v celonárodní soutěži Památníku Terezín.

Přednáška Světlo a zvuk

Naši studenti měli možnost shlédnout přednášku dr. Londesborougha na téma SVĚTLO A ZVUK.  Přednáška je opravdu zaujala.

Atletický pohár škol 2016

V úterý 14. 6. proběhl ve Zruči nad Sázavou 3. ročník atletického poháru škol.

Sportovně turistický kurz na Lipně

Ve dnech 5. - 10. 6. 2016 se druhé a třetí ročníky Střední odborné školy zúčastnily sportovně turistického kurzu v Lipně nad Vltavou.
Studenti a studentky byli rozděleni na skupinu cyklistů a skupinu pěších. Obě skupiny využívaly hojné cyklostezky v okolí Lipna. Nejbližšími zastávkami byly obce Frymburk, Přední Výtoň, Vyšší Brod a ...

Anglický jazyk - překladatelská soutěž

V uplynulých týdnech proběhla na gymnáziu překladatelská soutěž. Účastníci netrpělivě čekají na výsledky. Tady jsou.


Den s Vysočinou 2016

Den s Krajem Vysočina 2016 "Řemeslo má zlaté dno" - pátek 3. 6. 2016. Naše škola prezentovala řemesla: strojní mechanik a nástrojař. Na stánku se bylo možné seznámit s 3D tiskem, gravírováním, plackováním, ohýbáním háčků, svařováním plastů, vinutím pružin, řezáním vnitřních závitů pomocí závitořezu.

Absolutorium na VOŠ

Absolutoria na Vyšší odborné škole v Ledči nad Sázavou proběhla od  1. června 2016 do 2. června 2016.


Majáles 2016

První ročník Majálesu se konal ve venkovním areálu Gymnázia, SOŠ a VOŠ v Ledči nad Sázavou v pátek 27. května 2016. V průběhu večera vystoupili studenti nebo absolventi naší školy. Jako první nám zahrála hudební skupina ze Základní umělecké školy v Ledči nad Sázavou F. I. P., ...

Certifikát za vynikající práci ve fiktivní firmě pro naše studenty

Letos poprvé studenti 2. ročníku Vyšší odborné školy v Ledči nad Sázavou (ti, kteří nejlépe pracovali), získali Certifikát za vynikající práci ve fiktivní firmě. Certifikáty uděluje Národní ústav pro vzdělávání Praha, pracoviště Centrum fiktivních firem.

Exkurze ve "Škodovce"

Dne 18. 5. 2016 se žáci naší školy zúčastnili v rámci udržitelnosti projektu "Přírodní a technické obory - výzva pro budoucnost" exkurze do závodu Škoda Auto ...

CISCO GIRLS POWER TECH

Rády bychom vás informovaly o setkání "ajťaček" v rámci události Girls in ICT Day, konaného na půdě firmy CISCO Systems v Praze, kterého se zúčastnila také naše děvčata, konkrétně studentky třetího ročníku SOŠ ...

Maturity na gymnáziu skončily

V pondělí 16. května začaly na gymnáziu maturitní zkoušky.

Maturity na SOŠ

V pondělí 16. 5. a v úterý 17. 5. 2016 absolvovali žáci a žákyně oboru informační technologie na střední odborné škole ústní části maturitní zkoušky.

Návštěva u hasičů
Studenti tercie navštívili Hasičský záchranný sbor v Ledči nad Sázavou. Exkurze se jim velice líbila.
Odborné přednášky v Ledči nad Sázavou

V rámci udržitelnosti projektu "Přírodní a technické obory - výzva pro budoucnost KA5" byla uspořádána dne 4. 5. 2016 přednáška na téma "Výrobní program a nové technologie ve strojírenství ve výrobní organizaci Ljunghall Čáslav a Valeo Humpolec ...


Exkurze v MUZEU HUDBY

Žáci nižšího gymnázia navštívili MUZEUM HUDBY v Růžkových Lhoticích, nově otevřený VODNÍ DŮM  v Hulicích a firmu EKOSO v Trhovém Štěpánově.

SOŠ Ledeč nad Sázavou a „Zlatý pohár LINDE“ 2016

Mezinárodní soutěž žáků středních škol ve svařování Zlatý pohár Linde proběhla 19. a 20. dubna 2016 ve Frýdku-Místku. Mladí svářeči z České republiky, Slovenska, Ukrajiny, Číny a Německa změřili své dovednosti ...

Přehlídka Mladý tvorca 2016 v Nitře

Naše škola se zúčastnila mezinárodní přehlídky Mladý tvorca 2016 v Nitře. Společně s dalšími 14 školami z Kraje Vysočina jsme reprezentovali náš kraj.


Martin Štěpánek počtvrté v celostátním kole ZO

Martin Štěpánek, student oktávy gymnázia, se již počtvrté během svého studia na Gymnáziu, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou (potřetí v řadě za sebou v nejvyšší kategorii D) probojoval do celostátního kola Zeměpisné olympiády, pořádané Přírodovědeckou fakultou University Karlovy v Praze, které se uskutečnilo ve dnech 18. - 19. dubna 2016 právě v Praze. 


Začaly maturitní zkoušky

Na střední odborné škole začaly maturitní zkoušky. V úterý 26. 4. a ve středu 27. 4. konali žáci a žákyně 4. ročníku oboru informační technologie a 3. ročníku dálkového studia oboru podnikání praktickou část maturitní zkoušky.

Autorské čtení Michaely Fišarové na ledečském gymnáziu
V úterý 19. dubna jsme v sále gymnázia přivítali spisovatelku Michaelu Fišarovou, autorku knih pro děti. Paní Fišarová je nositelkou ocenění Zlatá stuha za nejlepší dětskou knihu roku 2013. Povídání s autorkou bylo opravdu zajímavé.
BLOKUS - vyhlášení výsledků
Letos znovu proběhla celoškolní soutěž ve strategické deskové hře zvané BLOKUS. V multifunkčním sále byly vyhlášeny výsledky.
Biologická olympiáda 2016
Na gymnáziu proběhlo finále okresního kola biologické olympiády. Sedmnáct finalistů muselo prokázat důkladnou znalost přírody i praktické dovednosti.
Soutěž v CAD technologiích

Ve čtvrtek 7. 4. 2016 jsme se zúčastnili celostátní soutěže v kategorii 2D kreslení na škole SPŠ, SOŠ A SOU v Hradci Králové. V pátek 8. 4. 2016 jsme se vydali na další republikovou soutěž Autodesk Academia Design 2016, která se konala tentokrát ve Velešíně.

KONCERT P. Mgr. Jaroslava Konečného
Se svým Koncertem na historické hudební nástroje vystoupil v multifunkčním sále naší školy Jaroslav Konečný z Vlašimi, farář a vikář, varhaník a emeritní hobojista. Vystoupení sklidilo velký ohlas posluchačů.
Překladatelská soutěž 2016
Pojďte si vyzkoušet něco kreativního. Co třeba práci překladatele? Připravili jsme pro vás překladatelskou soutěž. Let´s do it.
Studenti VOŠ na Mezinárodním veletrhu fiktivních firem
Ve dnech 16. až 18. března 2016 se konal v prostorách Incheba Expo arény v Praze - Holešovicích veletrh fiktivních firem pořádaný studentskou společností Antre, s. r. o., při Obchodní akademii, Praha 10 Heroldovy sady 1.
Divadlo v anglickém jazyce

V úterý 22. března se někteří žáci naší školy vypravili do Východočeského divadla Pardubice, aby zde zhlédli divadelní představení v anglickém jazyce The Canterville Ghost.

Divadlo v anglickém jazyce

V úterý 22. března se někteří žáci naší školy vypravili do Východočeského divadla Pardubice, aby zde zhlédli divadelní představení v anglickém jazyce The Canterville Ghost.

Uzavření technologické a technické spolupráce

Společnost DTS-Praha a. s. spolupracuje s odbornou školou v Ledči nad Sázavou při aplikaci moderní CAM výuky pro žáky maturitních i učebních oborů a na vzájemné výměně poznatků moderních metod programování a obrábění ve strojírenských společnostech.

Srdíčkové dny

S přicházejícím jarem můžeme v ulicích potkávat studenty - dobrovolníky, kteří pomáhají při veřejné sbírce Srdíčkové dny. Z naší školy se letos zúčastnili studenti Sexty a 2.B. Podařilo se vybrat přes 16.000 Kč.

Přednáška o EU

V rámci výuky základů společenských věd, přípravy na maturitu i na blížící se přijímací zkoušky na vysoké školy si žáci oktávy a 4.B vyslechli v pondělí 14. 3. odbornou přednášku o Evropské unii.

Gymnázium v iQlandii
Na gymnáziu se opět uskutečnila exkurze do iQlandie. V úterý 15. 3. vyrazili žáci kvarty, primy a sekundy se svými učiteli ze zasněžené Ledče do Liberce.
Angličtina - beseda s organizací INEX SDA

V pátek 4. března proběhla na gymnáziu beseda se zástupci organizace INEX SDA, která pořádá pobyty studentů v zahraničí. Beseda se setkala se zájmem žáků předmaturitního ročníku.

Lyžovačka v Harrachově stála za to!

S nostalgií vzpomínáme my, učitelé i prváci z gymnázia a SOŠ, na náš týdenní pobyt v Harrachově. Zde jsme si společně na začátku března užili nejen spoustu každodenní sportovní nálože (přičemž pro některé věřím, že to byl sportovně nejnáročnější týden v celém školním i kalendářním roce), ale i zábavy při focení selfie na sedačkách lanovek, povídání nejen nad jídlem, ale i na pokojích, a někteří z nás si sáhli až na dno svých sil při výletu na běžky.


Výsledky -„ŘEMESLO VYSOČINY“, krajské kolo KOVO JUNIOR 2016

Soutěž byla zahájena 2. března 2016 v 8:00 hodin v multifunkčním sále Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy. Do soutěže nastoupilo 10 žáků oboru strojní mechanik = pět dvoučlenných družstev z Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy Ledeč nad Sázavou, Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Žďár nad Sázavou, Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov a z Vyšší odborné školy, Obchodní akademie a Středního odborného učiliště technického Chotěboř

Lyžujeme v Harrachově


Žáci prvních ročníků z gymnázia a SOŠ zdraví z Krkonoš. 

64. PLES GYMNÁZIA
Po celý leden a únor ozbrojený mafián lákal z reklamních ploch na ples zdejšího gymnázia. A kdo byl 19.2. na Ostrově v Havl. Brodě, rozhodně nelitoval.
Angličtina - vítězství a postup
Žák našeho gymnázia Tomáš Bíza zvítězil v okresním kole olympiády v anglickém jazyce. Postupuje do krajského kola, které proběhne v Jihlavě. Blahopřejeme!
Úspěšné složení zkoušky FCE

Tři naše žákyně úspěšně složily mezinárodní zkoušku FCE v anglickém jazyce.

Krajská soutěž v ruském jazyce

V pondělí 22. února 2016 naši školu reprezentovala žákyně druhého ročníku Michaela Bělská v krajském kole konverzační soutěže - Olympiáda z ruského jazyka. Michaela soutěžila v kategorii SŠ I a obsadila krásné třetí místo.

Počítačový rekvalifikační kurz v Ledči nad Sázavou

Od prosince 2015 do února 2016 proběhl na naší škole rekvalifikační kurz Základní aplikace na PC v rozsahu 50 hodin. Účastníci kurzu se seznámili ...

Víčka pro Anežku

Již několik týdnů probíhá na naší škole sbírka plastových víček. Do podobných akcí se zapojilo mnoho škol a institucí. My jsme nasbírali už celkem 13 kilogramů. Obdrželi jsme také reakci rodičů malé Anežky, kterou jako poděkování i další motivaci uveřejňujeme.

Olympiáda v českém jazyce

Ve dnech 15. a 16. února se konalo v Havlíčkově Brodě okresní kolo olympiády v českém jazyce. Nejlépe naši školu reprezentovala Veronika Časarová, která postoupila do krajského kola.

36. maturitní ples SOŠ Ledeč nad Sázavou

Dne 29. ledna 2016 se uskutečnil v ledečské Sokolovně maturitní ples střední odborné školy oboru Informační technologie a ekonomika.

Konverzační soutěž v německém jazyce
 V Havlíčkově Brodě proběhlo okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce....


Kameraman Vidu Gunaratna na besedě s gymnazisty

Naši školu navštívil náš absolvent Vidu Gunaratna, který v současné době pracuje jako kameraman. V multifunkčním sále měl přednášku pro žáky vyššího gymnázia, promítal i svůj nový film AMANITAS.

Lyžařský výcvik - třída SEKUNDA

Žáci třídy sekunda absolvovali v polovině ledna svůj lyžařský kurz.  O své zážitky se podělili následujícími příspěvky.  Fotky jsou na www.gvi.rajce.net


Chemická laboratoř láká

Naše škola se může pochlubit moderní chemickou laboratoří. Ta je vedle hvězdárny oblíbeným cílem při prohlídkách budovy gymnázia. Nejinak tomu bylo i na lednovém Dnu otevřených dveří.

Olympiáda AJ - školní kolo

Školní kolo se odehrávalo druhý lednový týden. Pro velký zájem proběhlo dvoukolově. Prvním kolem byl poslechový test. Nejlepší řešitelé postoupili do finále, kde soutěžili v mluveném projevu.

Ráj čtenářů na Ledečském gymnáziu
Ráj čtenářů - tento mnohoslibný název označuje novou speciální učebnu, kterou se od konce listopadu může pochlubit Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou.
Kraje pro bezpečný Internet - úspěch našich žáků

Mobily, počítače a Internet se staly v posledních letech naprosto samozřejmou součástí životů většiny z nás. Usnadňují nám život, můžeme díky nim bez problémů komunikovat s lidmi po celém světě, nakupovat z pohodlí obývacího pokoje, vzdělávat se, bavit se ...

Republikové finále v házené - výsledky

Škola hostila 12 družstev z celé České republiky. Finále poháru bylo vyvrcholením postupové soutěže AŠSK ČR v házené středních a základních škol. Zúčastněná družstva chlapců a dívek ...

Výsledky fotografické soutěže téma „Já a technika“

Blahopřejeme výhercům a do dalších let přejeme hodně pěkných fotografických úlovků.


Pozdrav z lyžařského zájezdu

Zimní sporty si nyní užívají dosyta studenti sekundy z ledečského gymnázia. Ti tento týden absolvují lyžařský a snowboardový kurz v areálu Bret u Žacléře.Školní kolo KOVO Junior

V listopadu a v prosinci 2015 se uskutečnilo na naší škole školní kolo soutěže KOVO Junior, kterého se zúčastnilo ...

Výroba chaloupek ve školních dílnách

Žáci prvních ročníků učebních oborů strojní mechanik a nástrojař v odborném výcviku vyráběli stojánky na stromečky.


Republikové finále v házené

Od 6. do 8. ledna 2016 probíhá na Gymnáziu, Střední odborné škole a Vyšší odborné škole v Ledči nad Sázavou republikové finále poháru Asociace školních sportovních klubů v házené kategorie VI. A ...

Vánoční besídka 2015

Program plný scének, písní i vlastních natočených reklam si připravili studenti oktávy a 4.B v rámci vánoční besídky 2015.

DEN POEZIE na gymnáziu

Letos se po celé České republice konal již 17. ročník Dne poezie, a to od 8. do 23. listopadu 2015. Tento rok probíhal asi v 60 městech.  Zapojily se různé instituce, jako např. školy, knihovny, divadla, kluby nebo i muzea. Den poezie letos nesl podtitul "Poezie pod proudem".

Vánoční turnaj – Gymnázium

Předposlední školní den letošního kalendářního roku byl na gymnáziu ve znamení sportu. Dívky i chlapci mohli projevit své schopnosti i nadšení ve volejbalu, přehazované a ve florbalu.

Projektový den na SOŠ
Za zvuků vánočních písní se sešli v dnešním dni žáci i zaměstnanci střední odborné školy, aby spolu oslavili přicházejí vánoční svátky. V některých učebnách se vánočně tvořilo (vyráběla se různá dekorace, zdobili perníčky), v jiných si mohli zájemci vytvořit vánoční elektronické přání a na jiném místě se zase mohli dozvědět něco o historii Vánoc v našich krajích i v anglosaských zemích. A ti, kteří se chtěli maličko vyhnout vánoční atmosféře, mohli si vyluštit sudoku, zahrát si piškvorky a někteří i karty.
Mikulášská besídka na Gymnáziu

V pátek 4. prosince ožila naše škola spontánními hlasy našich žáků, ale jinak než obvykle. Naši školu navštívil Mikuláš v doprovodu andělů a čertů.

Tabletenisový vánoční turnaj na SOŠ

21. prosince 2015 se v ledečské sokolovně uskutečnil vánoční turnaj SOŠ ve stolním tenise. Zúčastnilo se ho dvanáct zdatných stolních tenistů, kteří absolvovali zápasy nejdřív ve třech skupinách; pak se rozdělili na dvě větší skupiny, v nichž se už bojovalo o co nejlepší umístění.

Vánoční turnaj SOŠ
18. 12. 2015 proběhl ve sportovní hale vánoční turnaj žáků SOŠ.
Hurá za Shakespearem!
Ve čtvrtek 3.12. 2015 se žáci nižšího gymnázia octli v 16. století. Gymnázium totiž navštívili herci z Divadélka pro školy v Hradci Králové, kteří nás přijeli se životem a tvorbou tohoto autora seznámit.
První partnerská schůzka škol

V úterý 1. prosince 2015 proběhla na Střední odborné škole technické v Čadci (Slovensko) první společná schůzka zástupců naší školy a vedení Střední odborné školy v Čadci. Za naši školu ...

Sběr víček pro postiženou Anežku
Mnoho škol i jiných zařízení se snaží pomáhat potřebným. Ani naše škola nechce zůstat stranou. Proto se na několika místech školy objevily krabičky na plastová víčka od lahví.
Dny otevřených dveří
Ve dnech 27. a 28. listopadu 2015 se konaly na naší škole dny otevřených dveří. Návštěvníci si mohli prohlédnout všechna pracoviště školy - gymnázium na Husově náměstí, SOŠ a VOŠ v Koželské ulici a školní dílny a laboratoře v Poštovní ulici. 
Školní veletrh fiktivních firem v Ledči nad Sázavou

Od pátku 27. do 28. listopadu 2015 probíhal na Střední a Vyšší odborné škole v Ledči nad Sázavou školní veletrh fiktivních firem, na kterém studenti obchodovali mezi jednotlivými firmami a s návštěvníky dne otevřených dveří.

Logická olympiáda

Ve dnech 8. -  14. října 2015 se zúčastnili žáci školy nominačního kola Logické olympiády.


Podnikatelské činnosti aneb začínáme podnikat v rámci fiktivní firmy

Podnikatelské činnosti je předmět, který je na škole vyučován ve 3. ročníku střední odborné školy oboru Informační technologie a v 2. ročníku vyšší odborné školy. V rámci tohoto předmětu si žáci a studenti ...

Závěrečné zkoušky svářecího kurzu

Ve středu 11. listopadu 2015 proběhly na odborné škole v Ledči nad Sázavou závěrečné zkoušky svářecího kurzu v ochranné atmosféře, které vykonali žáci ...


Divadelní představení MAKE LOVE, NOT WAR
Žáci naší školy mají možnost alespoň dvakrát ročně shlédnout divadelní představení v anglickém jazyce. Zatím poslední bylo 19.10.2015 v Jihlavě v divadle DIOD
Zdařilý eTwinning
eTwinning, mezinárodní  portál pro projektovou spolupráci a komunikaci učitelů a žáků v Evropě, který se stal naším prostředím už loni, nám letos znovu umožnil navázat partnerství s několika evropskými školami.
Veletrhy studijních oborů

Srdečně Vás zveme na tradiční Veletrhy učebních a studijních oborů. Veletrh v Kutné Hoře se koná již 21. října 2015 od 9.00 hodin. V Havlíčkově Brodě nás můžete navštívit na našem stánku 4. listopadu 2015 od 8.00 hodin.

Estonské ohlédnutí
Cestování do států jako je Řecko, Itálie nebo Španělsko je už dnes běžné. Jiné země pro nás ale zůstávají stále atraktivní. Do Estonska, jedné se zemí, která pro Čechy rozhodně není běžnou destinací, se vypravila Zuzana Chládová ze 4. B. Bylo to také díky přednášce v rámci anglického jazyka. Zuzčin článek i krásné fotografie uveřejňujeme.
IT Fitness

Jako i v minulých letech se naše škola zapojuje do kampaně Evropské komise eSkills for Jobs 2015-2016, která se snaží upozornit na důležitost počítačových dovedností pro profesní život ...

Kurz na FCE
Kurz přípravy na mezinárodní jazykovou zkoušku FCE bude po dohodě s většinou zájemců probíhat každou středu 8. a 9. vyučovací hodinu v učebně G 16.
Ve škole se živě diskutovalo

14. září 2015 se konalo výjezdní zasedání představenstva a dozorčí rady Okresní hospodářské komory v Havlíčkově Brodě v sále Gymnázia, Střední odborné školy ...

Atletický pohár Corny
Ve Světlé nad Sázavou se konal tradiční lehkoatletický závod středních škol ..........
Jazykově-vzdělávací pobyt ve Velké Británii - pokračování

…ve studiu angličtiny, vedeni rodilými mluvčími, jsme pokračovali i další, třetí, den našeho pobytu ve Velké Británii. Výuka probíhala zábavnou formou a zaměřovala se nejen na obohacení slovní zásoby, ale i procvičení výslovnosti a podchycení intonace v angličtině. Během komunikačních cvičení jsme vytvářeli inzeráty, zakládali cestovní kanceláře a prezentovali noční kluby. Lektoři nás učili nepanikařit, když nějaké potřebné slovíčko zrovna neznáme, a zbavili nás stresu z drobných nedostatků naší angličtiny. Po vyučování jsme se vydali do Britského muzea, kde nás uchvátily sbírky starověkého Egypta. Den jsme zakončili na stále rušné Oxford Street a nebylo člověka, který by nepustil libru (kdyby jenom libru) v Primarku.

Jazykově-vzdělávací pobyt ve Velké Británii

Ve středu 9. 9. 2015 odjelo 42 žáků naší školy spolu se 4 vyučujícími na jazykově-vzdělávací pobyt v Londýně.


Sportovní den
Na závěr školního roku sehráli chlapci tradiční fotbalový turnaj. Zápasy byly hrány s plným nasazením a nakonec se z vítězství radoval tým sexty u vyššího gymnázia a tercie z nižšího gymnázia. Nejlepším střelcem turnaje se stal Jakub Krajíček z Tercie  se 7 brankami. Turnaj byl podařenou tečkou za školním rokem.


Adaptační kurz prvních ročníků SOŠ

Dne 9. 9. 2015 jsme společně odjeli se studenty prvních ročníků (1.I, 1.MS, 1.ST, 1.SM a 1.NS) na adaptační kurz.

Už začátek byl slibný, setkali jsme se v plném počtu v krásné přírodě v Chřenovicích.


Adaptační kurz primánů

Jako každý rok se i letos zúčastnili studenti primy adaptačního kurzu v rekreačně - sportovním středisku ve Chřenovicích - Podhradí. Právě sem se vypravili malí "primáni" již první den krátce po zahájení nového školního roku .


Zahájení školního roku

V úterý 1. 9. 2015 byl zahájen nový školní rok 2015/2016. Ředitelka a zástupkyně ředitelky školy přivítaly žáky gymnázia a ve středu 2. 9. 2015 žáky střední odborné školy.

Servisní pracovník u zákazníka
Na konci školního roku a během začátku prázdnin proběhla na střední škole v rámci projektu UNIV 3 zastřešeném Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pilotáž rekvalifikačního kurzu Servisní pracovník u zákazníka. Zájemci o toto studium získali mnoho nových poznatků, které souvisí s tímto povoláním.
Za hmyzem a zvířaty do Pavlova

Ve středu 17. června se vydali studenti tercie v doprovodu učitelky Aleny Výborné do nedalekého Pavlova. Zde si rozšířili své poznatky v rámci projektu s názvem Hmyz. Kromě toho se "pozdravili" i s dalšími zvířaty v záchranné stanici Pavlov.


Slavnostní ukončení učňovských závěrečných zkoušek

Dne 18. června 2015 na MÚ v Ledči nad Sázavou proběhlo slavnostní předání výučních listů a certifikátů absolventům třídy 3. SM, oboru strojní mechanik.

Vodácký kurz Sázava

18. června vyrazili žáci  gymnázia - třídy 5.K, 1.B, 6.S a 2.B - spolu se svými učiteli a instruktory na tradiční vodácký výlet po řece Sázavě. Tuto  aktivitu organizuje naše škola už několik let.

II. ročník ATLETICKÉHO POHÁRU ŠKOL 2015 staršího a mladšího žactva ve Zruči nad Sázavou

Velmi úspěšně pro ledečské gymnázium skončil 2. ročník ATLETICKÉHO POHÁRU ŠKOL 2015 staršího a mladšího žactva ve Zruči nad Sázavou, který se uskutečnil v pátek 12. června.


Ocenění v soutěži „ALKOHOLISMUS – VÍŠ, CO TI HROZÍ?“
V měsíci dubnu se žáci 1. - 3. ročníku SOŠ zúčastnili soutěže "ALKOHOLISMUS - VÍŠ, CO TI HROZÍ?". Vytvořili prezentace ...
Gratulujeme primánkám!
Hodnotné ceny si v pondělí 15. června z Goethe-Institutu v Praze odnesly studentky primy.
Školní výlet 1.I, 1.ST a 1.MS

Ve středu 10. 6. 2015 jsme se vydali na třídenní školní výlet do Zbraslavic. Sešli jsme se na vlakovém nádraží a konečně vyrazili.

Sportovně turistický kurz
Ve dnech 8.- 12. 6. 2015 se uskutečnil ve Zbraslavicích sportovně turistický kurz.........
Školní výlet 2.I a 2.ST

Žáci tříd 2. I a 2. ST navštívili ve čtvrtek 11. června v rámci školního výletu Stvořidla, oblíbený cíl turistů Posázaví.

Děvčata z tercie prezentovala svou práci na ČVUT

Dne 10. 6. 2015 se naše gymnázium zúčastnilo konference StreTech 2015 - setkání a prezentace prací středoškolských studentů na ČVUT v Praze. Do hlavního města se vypravila děvčata z tercie - Viktorie Březinová a Lilia Rudenco  v doprovodu Šárky Vopěnkové.


Exkurze z projektu IPO
V uplynulých týdnech proběhlo několik exkurzí z projektu IPO  "Přírodní a technické obory - výzva pro budoucnost". Zmíníme se v tomto článku o třech, které studenty velice zaujaly.
Slavnostní předávání diplomů absolventům VOŠ

5. června 2015 proběhlo na Městském úřadě v Ledči nad Sázavou předávání diplomů absolventům a absolventkám vyšší odborné školy ...


Maturitní zkoušky na SOŠ

27. května 2015 proběhlo na Městském úřadě v Ledči nad Sázavou za účasti starosty města Ing. Zdeňka Tůmy předávání maturitních vysvědčení ...

Úsilí gymnazistů završilo slavnostní předání vysvědčení

Slavnostní předání maturitních vysvědčení na gymnáziu se uskutečnilo 27. května v prostorách Městského úřadu Ledeč nad Sázavou. Vysvědčení si převzali absolventi oktávy a 4.B z rukou svých třídních učitelek Lenky Trtíkové a Ireny Sedláčkové.


Půl dne s protinožcem
Tato vlajka je určitě většině lidí neznámá. Ne tak studentům našeho Gymnázia. Na představení pane Shelieho Nielsena se dověděli, že právě toto je vlajka australských domorodců a dnes je jedním ze symbolů nejmenšího kontinentu.
Začaly maturitní zkoušky

V úterý 28. dubna začaly na střední odborné škole praktické maturitní zkoušky z odborných předmětů žáků oborů strojírenství a informační technologie. Zkoušky probíhaly ve dvou dnech, žáci ...

Proběhl další kurz pro dospělé

V pondělí 27. dubna 2015 byl ukončen zkouškou a předáním Osvědčení o absolvování kurzu dalšího vzdělávání - kurz Účetnictví a aplikace na PC. Kurz úspěšně absolvovalo 9 účastníků.

Švýcarsko 2015
Zájezd studentů ledečského gymnázia..........
„Studenti čtou a píší noviny“ také v naší škole

Naše škola se již potřetí zapojila do projektu deníku MF DNES "Studenti čtou a píší noviny".  Podle organizátorů je cílem projektu naučit studenty středních škol pracovat s denním tiskem, především však chtějí studentům poskytnout prostor pro vyjádření vlastních myšlenek a názorů na stránkách největšího českého deníku.


Girls in ICT

Dne 23. 4. 2015 se studentky 4. ročníku střední odborné školy zúčastnily projektu mezinárodní společnosti Cisco Systems, Inc v Praze. Tato společnost je jednou z největších počítačových firem dnešní doby vůbec.


Naši studenti v 17. ročníku zeměpisné olympiády

Téměř na den přesně se po roce do celostátního kola zeměpisné olympiády, které proběhlo 13. a 14. dubna 2015 v Praze na Přírodovědecké fakultě University Karlovy, opět probojoval Martin Štěpánek, student 3. ročníku vyššího gymnázia.

Olympiáda z matematiky

Dne 9. dubna proběhlo v Havlíčkově Brodě okresní kolo Matematické olympiády v kategorií pro 6. až 8. ročník. Naši školu reprezentovali: Jan Bernad, Kateřina Honigerová, Jakub Bernad.


Přehlídka středních škol v přírodních vědách

Ve Světlé nad Sázavou se ve čtvrtek 9. dubna 2015 uskutečnila Celokrajská přehlídka středních škol v přírodních vědách. Přehlídka probíhala v rámci projektu Přírodní a technické obory - výzva pro budoucnost.

Přednáška RNDr. Miroslava Vostatka

Ve středu 16. prosince 2014 přednášel studentům v sále gymnázia absolvent prvního maturujícího ročníku našeho gymnázia (1950) vážený pan RNDr. Miroslav Vostatek, ...

Spolupráce s další firmou

V rámci spolupráce školy se speciálními partnery proběhla v pátek 9. ledna 2015 na naší škole první schůzka vedení školy se zástupci firmy Dürr Systems Czech Republic a. s. Ledeč nad Sázavou, ...

Odborná přednáška a prezentace ČVUT Praha

Ve středu 4. března 2015 proběhla na naší škole pro studenty prezentace a odborná přednáška s ČVUT Praha, kterou zastupovali p. Josef Bolom a p. Miroslav Žilka. Ve vestibulu odborné školy probíhala nejdříve prezentace formou stánku, kde zástupci vysoké školy podávali podrobné informace o studiu a předávali písemné publikace o  této technické škole.


eTwinning 2015
V letošním roce jsme se znovu zapojili do mezinárodní spolupráce ETWINNING. Celkem pět škol jsme zahrnuli do našeho projektu nazvaného PEN PAL SWAP.
Studenti poznali způsoby efektivního tréninku zvířat

Jak vycvičit svého psa, aby se naučil podávat packu? A jak ho naopak odnaučit štěkat v noci pod okny? Jak v ZOO odnaučit například neklidného hřebce útočit na návštěvníky? Tyto triky a spoustu další zásad efektivního tréninku zvířat představil v pátek 10. dubna  studentům nižšího gymnázia, kvinty a 1.B RNDr. František Šusta.


Srdíčkový den

Středa 18. března 2015 byla pro naši třídu zcela výjimečná.  Místo abychom v osm hodin ráno zasedli do lavic a začali s výukou, chodili jsme po ulicích města Ledče nad Sázavou a prodávali sbírkové předměty v rámci projektu Život dětem.


Divadlo Praha

Žáci střední odborné školy navštívili 26. března pražské divadlo Na Fidlovačce, kde zhlédli zdramatizovanou románovou kroniku bratří Mrštíků Rok na vsi v režii Miroslava Krobota.

Moderní trénink zvířat

Naše škola zve na atraktivní přednášku pana FRANTIŠKA ŠUSTY z pražské ZOO, která se bude konat v pátek 10. dubna 2015 od 15.00 v MULTIFUNKČNÍM SÁLE GYMNÁZIA. RNDr. Šusta je náš přední znalec chování zvířat a odborník na jejich trénink.

Mimořádná fronta na školní hvězdárnu

Žáci a studenti naší školy v pátek 20. března 2015 sledovali jednotlivé fáze zatmění Slunce i prostřednictvím školní hvězdárny, kde se postupně střídali u výkonného a supermoderního dalekohledu.

Divadlo smíchu

Ve čtvrtek 19. března se sál ledečského gymnázia otřásal smíchem. Po čtvrté vyučovací hodině totiž přijelo Divadélko pro školy z Hradce Králové, které vystoupilo s programem Divadlo nekouše! Představení se zúčastnili žáci nižšího gymnázia.


Slavnost, dojetí, překvapení … nezapomenutelný ples

Jeden z vrcholů letošního školního roku nastal pro maturanty ledečského gymnázia v pátek 13.2.2015 -tehdy proběhl jejich maturitní ples v kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.  Nejen toho večera bylo zřejmé, ale i nyní s odstupem je jasné, že ples se vydařil ke spokojenosti všech a nebyl snad nikdo, kdo by si večer příjemně neužil.Přednáška zasvětila studenty gymnázia do tajů optiky a astronomie

Plno zajímavých informací nejen o optických zákonech, ale i o tom, co se děje na nebi vysoko nad našimi hlavami, se dozvěděli studenti ledečského gymnázia díky dvěma odborným přednáškám, doprovázeným nejen četnými videi, ale i praktickými ukázkami a výstavou.

5. ročník turnaje ve hře Blokus-trigon

Ve dnech 24. a 25. února 2015 se na naší škole konala semifinálová kola a 4. března pak finále. Turnaj byl rozdělen na mladší kategorii, v níž bojovaly třídy prima, sekunda, tercie, kvarta a 1. ročník SOŠ.


Krajská soutěž KOVO JUNIOR 2015

Dne 19. a 20. února 2015 se žáci druhého ročníku učebního oboru strojní mechanik Lukáš Zaoral a Ondřej Vacek zúčastnili krajského kola soutěže KOVO JUNIOR 2015, které se konalo v Chotěboři. V letošním ročníku soutěže žáci vyráběli dle výkresové dokumentace tři dílce ukazatele včetně montáže celkové sestavy.


Maturitní ples SOŠ

35. maturitní ples naší školy, se nám nevyhnul ani tento rok. Ples začal pozvolně tajemným nástupem maturantů a po něm následovalo to nejdůležitější - samotné šerpování ...

Konverzační soutěž němčina

Naše žákyně se zúčastnily okresního kola konverzační soutěže v německém jazyce.

1. místo v krajské soutěži

Jako v minulých letech se žáci střední odborné školy zúčastnili krajské soutěže "S Vysočinou bezpečně na Internetu", určené pro žáky základních a středních škol v Kraji Vysočina. Jednalo se již o čtvrtý ročník soutěže týkající se problematiky elektronické bezpečnosti ...

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Mezi posledními žáky, kteří opouštěli gymnázium před prázdninami, byli účastníci školního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce.

Vítězství naší studentky v kreativní soutěži

Na podzim minulého roku vyhlásila Obchodně podnikatelská fakulta Slezské univerzity v Opavě soutěž pro studenty středních škol. Soutěž se týkala čtyř ekonomických kategorií, přičemž v každé kategorii bylo vyhlášeno téma a forma soutěžního příspěvku.

Lyžařský a snowboardový kurz

Necelý týden zdolávali studenti tříd 2.S, 5.K a 1.B sjezdovku v areálu Bret v Prkenném Dole u Žacléře. Ačkoliv podle zpráv z domova panovalo v Ledči nad Sázavou v době od 11. do 17. ledna pomalu jarní počasí, nám přívaly nového sněhu zkomplikovaly už samotný příjezd.

Výsledky fotografické soutěže „Já a technika“

14. ledna 2015 byly vyhlášeny výsledky fotografické soutěže pro žáky ZŠ a naší SŠ.

Pozdrav z lyžařského kurzu

Naši kolegové, kteří doprovází studenty na lyžařském výcvikovém kurzu ve skiareálu Žacléř v Prkenném Dole, nám poslali první fotografický pozdrav. :-)

Vánoční besídka

V duchu zábavy se nesl na gymnáziu pátek 19. prosince, poslední školní den před Vánocemi. Dopoledne i část odpoledne bylo zasvěceno vánoční besídce, na jejíž přípravě se podílely maturitní třídy 8.O a 4.B.

Projektový den na SOŠ

Ve čtvrtek 18. 12. 2014 se odehrál na naší střední škole projektový den zaměřený na nastávající vánoční svátky. Vánoční nálada čpěla ze všech koutů a učitelé se na nás jen vesele usmívali - škoda, že to nedělají celý rok. Škola voněla po cukroví, kávě a čaji. V průběhu dne jsme se účastnili různých aktivit, ve kterých jsme si připomněli vánoční tradice a zvyky, vyrobili vánoční dekorace nebo procvičili svůj důvtip při hraní logických her.

Dny otevřených dveří

Od 27. 11. 2014 do 29. 11. 2014 proběhl na naší škole den otevřených dveří. Součástí tohoto dne byla i prezentace fiktivních firem ...


Exkurze - IQ Landia Liberec

V letošním školním roce se opět konaly návštěvy iQlandie v Liberci.

Exkurzí se zúčastnili žáci primy, tercie, kvinty a I.B.  Spolu s nimi se zúčastnili také žáci z ledečské základní školy a žáci z obou základních škol ze Světlé nad Sázavou. Celkem 120 dětí, z nichž  40 bylo ze základních škol. Do Liberce se jelo třikrát a veškeré náklady s tím spojené byly hrazeny z projektu na podporu přírodních předmětů.

ECDL testování

V listopadu 2014 proběhlo další kolo testování žáků školy v počítačové gramotnosti. 17 žáků čtvrtého ročníku SOŠ oboru informační technologie a septimy a 4.B gymnázia složilo úspěšně ...

Jak to s námi bylo v Londýně

Náš pobyt v Londýně se nám nachýlil ke konci. Poslední den v práci za námi, teď už jenom nakoupit za poslední libry poslední dárky, rozloučit se s rodinami a vyrazit zpátky do České republiky.

Možná vás ale bude také zajímat, proč jsme sem vůbec vyrazili. Celý náš pobyt se konal v rámci programu ERASMUS+ jako pracovní stáž. Každý z nás chodil 2 týdny v Londýně do práce.  A většině z nás se podařilo mít dobré kolegy, kteří nám byli nápomocni nejen se samotnou prací, ale také s procvičováním komunikace v anglickém jazyce.

Gaudeamus Brno

Jako každý rok i letos navštívili studenti našeho Gymnmázia Veletrh vysokých škol Gaudeamus na brněnském výstavišti.

Ledečtí studenti si nově užijí i pohled do vesmíru

Mezi rarity v České republice se v pátek 17. října zapsalo Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou. Právě v tento den zde byla ve 12 hodin slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná školní hvězdárna. Škola se tak stala jedinou v Kraji Vysočina, která se může pochlubit vybavením pro pozorování oblohy. Prozatím hvězdárna zpestří studentům hodiny fyziky věnované astronomii, později by se měla otevřít také veřejnosti.


17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii

V letošním roce uplyne 25 let od událostí v listopadu 1989, které označujeme jako tzv. sametovou revoluci. I když je průběh listopadových událostí živou vzpomínkou spíše pro rodiče či prarodiče dnešních dětí, připomněli si žáci naší školy sled událostí těchto dnů ...

e-Skills for Jobs 2014

Naše škola se zapojuje do celoevropské kampaně e-Skills for Jobs 2014 iniciované Evropskou komisí. Hlavním cílem této kampaně je pomoci motivovat mladé lidi, především žáky a studenty základních, středních a vysokých škol, pro studium a profesní uplatnění v oblasti informačních a komunikačních technologií.

Drážďany 2014

Ve čtvrtek 23. října 2014 navštívilo 41 žáků a studentů Gymnázia, Střední odborné a Vyšší odborné školy saskou metropoli Drážďany. V rámci exkurze navštívili hlavní pamětihodnosti města ...

Přednáška europoslance Tomáše Zdechovského

V pátek 7. listopadu 2014 navštívil studenty našeho ledečského gymnázia jeho bývalý student a nynější europoslanec pan Tomáš Zdechovský.

Exkurze do vodárny v Praze - Podolí
23. října se konala další exkurze v rámci projektu IPO. Tentokrát studenti navštívili Muzeum pražského vodárenství v Podolí.
Víkend v Londýně

Naši stážisté mají za sebou již nejen svůj první pracovní týden, ale i víkend strávený v Londýně. Jak si ho užili a co všechno viděli, si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Kromě návštěvy typických Top London Landmarks jsme v Londýně mohli prožít pravou Guy Fawkes Night, účastnit se Lord Mayor´s Show a v příkopu londýnského Toweru spatřit impozantní sbírku vlčích máků, uctívající památku britských vojáků padlých během první světové války.

Pozdrav z Londýna

V neděli 2. listopadu bylo v 6 hodin ráno na ledečském náměstí nezvykle, a možná i překvapivě, veselo. Sešlo se zde 12 žáků naší školy, kteří začínali svoji cestu za pracovními zkušenostmi ve Velké Británii. Poté, co se rozloučili se svými rodiči, nasedli do mikrobusu a vydali se směr letiště v Praze.

Na letiště jsme dorazili s dostatečným předstihem, takže zbyl čas ještě si koupit poslední dobroty za české peníze. Někteří z účastníků letěli letadlem poprvé, ale všichni se na cestu za zážitky a zkušenostmi velmi těšili. Alespoň soudě podle mnoha fotek, které si stačili vyfotit ještě před nástupem do letadla.

Olympiáda lidských práv

V říjnu se studenti společenskovědního semináře zúčastnili základního kola celostátní středoškolské soutěže "Olympiáda lidských práv". Soutěž je zaměřená ...

Atletický pohár Corny
18. 9. 2014 proběhlo ve Světlé nad Sázavou okresní kolo lehkoatletického poháru středních škol Corny. Soutěže se zúčastnilo družstvo dívek vyššího gymnázia a chlapců vyššího gymnázia s jedním žákem SOŠ. V soutěži družstev obsadili chlapci 3. místo, dívky skončili na 4 místě. V individuální soutěži skončil Matěj Svoboda na 1. místě ve skoku vysokém, 2. P. Cicvárek ve vrhu koulí, 2. Daniel Kadlec ve skoku dalekém, 2. Rudolf Veleta v běhu na 1500 m, 3. Daniel Kadlec v běhu na 400m a 3. Anna Baumová ve vrhu koulí. Soutěž proběhla za hezkého počasí s řadou dalších pěkných výkonů.     
Poznávací zájezd do Walesu

Dnes 10. června 2014 se podle plánu V POŘÁDKU vrátila ze svého dlouhoočekávaného studijního zájezdu 44členná výprava do Spojeného království. Navštívili jsme Anglii a Wales.

Divadlo v angličtině
Jako každý rok, i letos jsme navštívili divadelní představení v anglickém jazyce.  Letos byla na programu divadelní hra Williama Shakespeara The Taming of the Shrew (Zkrocení zlé ženy).
Chraňme a poznávejme přírodu - Odpady

Dne 17. 10. 2014 proběhl třetí blok z projektu Chraňme a poznávejme přírodu - odpady.

Londýn - pracovní stáž studentů

Naše škola se v rámci programu ERASMUS+ zapojila do projektu "Získávání praktických dovedností v zahraničí". Tento projekt byl připravován již od letošního jara, kdy byla podána žádost o grant a navázán kontakt s naším sociálním partnerem v Londýně ADC College.


Edukativní hra

Vážení a milí kolegové - studenti, škola nám chtěla udělat radost a oživit výuku odborných předmětů, a tak zakoupila naučnou deskovou ekonomickou hru Oeconomica, se kterou bychom vás rádi nyní seznámili.

Mezinárodní strojírenský veletrh Brno 2014
Dne 1. 10. 2014 se naši žáci oborů strojírenství, mechanik seřizovač a strojní mechanik zúčastnili strojírenského veletrhu v Brně. I v tomto roce se akce konala v rámci projektu EU „Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost, projektové číslo CZ. 1.07/1.1.00, KA4 “.     
Evropský den jazyků
Den jazyků proběhl v pátek 26. září a už podruhé jsme připravili představení v jazycích, které se zde vyučují. Letos se do programu zapojili zejména studenti nižšího gymnázia. 
Začalo se anglicky, i když refrén byl nezvyklý – v našem rodném jazyce. Studenti tercie svojí písničkou „Stodola – pumpa“ přilákali celý sál ke společnému zpěvu. Anglické byly i karaoke písničky v podání sekundy a kvarty.
Moderátoři – Lili Rudenco a Filip Bělohradský - z tercie bravurně zvládali úskalí propojování jednotlivých výstupů a osvěžili svůj projev mnoha vtipnými slovy z ruštiny (např.: sviněc = olovo apod.) nebo z němčiny (Aschenputtel = Popelka).
Lesní pedagogika
V rámci Projektu Chraňme a poznávejme přírodu proběhl dne 1. 10. 2014 dílčí projekt s názvem Lesní pedagogika. Ve spolupráci s Lesy ČR jsme připravili pro žáky sekundy výukové programy, týkající se lesního ekosystému.
rss