Archiv

Mini festival řemesel

Naše škola prezentovala učební obory na Mini festivalu řemesel v Havlíčkově Brodě 14. 9. 2016 a v Pelhřimově 16. 9. 2016. Minifestival organizoval Kraj Vysočina a byl akcí k Roku řemesel 2016. Prezentace učebních oborů, které probíhaly na náměstí měst, byly velmi úspěšné. Prezentovali jsme obory strojní mechanik-zámečník, nástrojař a skladník. Součástí prezentace byly interaktivní aktivity - výroba závitu na závitořezu, výroba háčku na ohýbačce, sváření plastů atd. Zájemci se mohli seznámit s 3Dtiskem nebo si na přání nechat vyrobit nápis na gravírovacím stroji. Žáci učebních oborů a učitelé odborného výcviku seznamovali účastníky s obsahem a činnostmi v učebních oborech a poskytovali informace o chodu školy.

Na tyto akce navázal Den s řemesly - řemeslo má zlaté dno, který proběhl v pátek 23. 9. 2016 na Husově náměstí v Ledči nad Sázavou. Veřejnost byla mimo výše uvedených aktivit seznámena s moderními výukovými technologiemi - programování CNC strojů na programovacích stanicích, s robotickými stavebnicemi, robotickým ramenem atd. Pro nejmenší byly připraveny soutěže a aktivity se strojírenskou tématikou - omalovánky, puzzle, šroubování, plackování atd. Žáci a učitelé odborné školy poskytovali informace o vzdělávání, moderátor pan Hruša doprovázel prezentaci slovem a hudbou. 

Věříme, že prezentace přispěje ke zvýšení informovanosti o technických oborech, zvýší zájem o řemesla, která jsou v současné době tak nedostatková na trhu práce.      

Mgr. Ivana Vitisková, ředitelka

rss