Vítáme Vás na stránkách naší školy

Škola se nachází v malebném posázavském městě Ledeč nad Sázavou a je rozložena do tří budov. Gymnázium se nachází na Husově náměstí, střední odborná a vyšší odborná škola v Koželské ulici s areálem školních dílen v Poštovní ulici. Ve škole  se vzdělává více než 400 studentů v denních, dálkových a kombinovaných formách od všeobecného vzdělávání na osmiletém nebo čtyřletém gymnáziu až po střední i vyšší odborné vzdělávání zaměřené na strojírenství, informační technologie a ekonomiku. Škola je také centrem celoživotního vzdělávání, poskytuje nejrůznější rekvalifikační kurzy, školení, semináře a další aktivity v oblasti doplňkových činností.

Dny otevřených dveří

Tradiční dny otevřených dveří školy se budou konat v pátek 24. listopadu 2017 (8:00-17:00 h) a v sobotu 25. listopadu 2017 (9:00-12:00 h) ve všech budovách školy. Srdečně zveme všechny zájemce na prohlídku školy spojenou s mnoha zajímavými aktivitami.

Schůzky rodičů

Schůzky rodičů se konají ve čtvrtek 23. listopadu 2017 od 16:00 hodin na gymnáziu Husovo náměstí a na SOŠ Koželská ulice.

Projekt Postav si CNC stroj

Ve spolupráci s firmou Kovofiniš, s. r. o. Ledeč nad Sázavou realizujeme od června 2017 projekt Postav si CNC stroj. Na realizaci se podílí žáci učebních a studijních oborů střední odborné školy.

Novinky v nabídce oborů

Od školního roku 2017-2018 mají možnost žáci studijního maturitního oboru Mechanik seřizovač získat po třetím ročníku studia i výuční list Obráběč kovů. Od školního roku 2018-2019 nabízíme nový tříletý učební obor s výučním listem Obráběč kovů.

Škola hrou na ledečském náměstí

Po roce se v pátek 22. září 2017 konala za podpory Kraje Vysočina prezentace naší školy na náměstí v Ledči nad Sázavou. V letošním roce měla podtitul "Škola hrou".


S Vysočinou do Evropy

V tomto školním roce proběhne už 9. ročník vědomostní soutěže o našem kraji S VYSOČINOU DO EVROPY. Do soutěže, která je štědře podporována krajem Vysočina, je možné se přihlašovat už od 18. září.

Adaptační kurz prvních ročníků SOŠ

Stejně jako předchozí roky i letos se studenti prvního ročníku oborů Strojírenství, Mechanik seřizovač a Informační technologie zúčastnili adaptačního kurzu. Letošní rok je výjimečný tím, ...

rss